Home Sport Juventus – Barcelona, finala Champions League 2015. Torinezii o elimină pe Real

Sursa Foto: Juventus via Facebook

Juventus Torino s-a calificat în finala Champions League 2015, după ce a remizat la Madrid cu Real. Bianconeri aveau însă avantajul victoriei de acasă din tur, când s-au impus cu 2-1.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 23, câna a transformat un penalty acordat după un fault al lui Chiellini asupra lui James Rodriguez.

Speranțele madrilenilor au fost spulberate însă în minutul 58. Bonucci trimite o minge în careu, Pogba trimite până la Morata, care îl învinge pe Casillas.

Spaniolii s-au aruncat în atac în ultimele 30 de minute, dar nu au reușit să preia conducerea și să ducă astfel meciul măcar în prelungiri.

Juventus va înfrunta pe 6 iunie, la Olympiastadion din Berlin, pe FC Barcelona, calificată marți seară în dauna lui Bayern Munchen.